Są pieniądze na Beskidzką Drogę Integracyjną

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Gospodarka, Wiadomości, 09.01.2024 13:50,
Nowe informacje w sprawie planowanej do budowy drogi ekspresowej S52 Bielsko-Biała - podkrakowski Głogoczów.
Są pieniądze na Beskidzką Drogę Integracyjną
42,3 mln zł znajdzie się w budżecie państwa na 2024 rok na przygotowania do budowy Beskidzkiej Drogi Integracyjnej, czyli nowej drogi ekspresowej S52, która połączy Bielsko-Białą z Głogoczowem przez Kęty, Andrychów, Wadowice. Poinformował o tym bielski poseł Mirosław Suchoń.

- Przypomnę tylko, że w 2023 roku miały być już przeznaczone środki na badania geologiczne, ale jak się okazało PiS nie dotrzymał słowa i pieniędzy na ten cel nie przeznaczył. My idziemy do przodu! - mówi poseł.


Rzeczywiście, niedawno informowaliśmy, że z powodu braku pieniędzy w 2023 roku Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad nie ogłosiła przetargu (mimo zapowiedzi) na badania geologiczne i dalsze prace przygotowawcze do budowy BDI. Teraz będzie możliwe wykonanie tych prac.


W ramach badań geologicznych terenu na całej trasie od Głogoczowa do Bielska-Białej planowane jest wykonanie ok. 6,5 tys. odwiertów o średniej głębokości 11 metrów, ale jeśli będzie taka potrzeba - nawet do 30 metrów. Dzięki temu podłoże pod planowaną do budowy drogę zostanie dokładnie zbadane.

Odcinek S52 od węzła Suchy Potok do Głogoczowa, o długości ok. 61 km, będzie miał dwie jezdnie po dwa pasy ruchu. Na tym odcinku powstanie 13 węzłów drogowych: Kozy, Kęty, Bulowice, Andrychów, Inwałd, Chocznia, Wadowice, Jaroszowice, Kalwaria Północ, Kalwaria Wschód, Sułkowice, Skawina i Głogoczów.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

dekar, 11.01.2024 17:38

42 miliony ? to chyba na słupki do wytyczenia drogi . Ma się z czego chwalić nowy Rząd