3000 zł mandatu dla pirata drogowego

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 14.03.2024 10:38,
W zeszłą środę w Bielsku-Białej na drodze krajowej nr 1, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej, zatrzymali do kontroli drogowej pojazd w związku ze znacznym przekroczeniem dozwolonej prędkości. Niestety dla kierującego samochodem osobowym, spotkanie z mundurowymi okazało się dość kosztowne.
3000 zł mandatu dla pirata drogowego

Funkcjonariusze bielskiej drogówki każdego dnia ujawniają kolejnych kierowców, którzy przekraczając dozwoloną prędkość, stwarzają na drodze ogromne zagrożenie dla siebie i innych. Niestety, nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych, dlatego też nie ma taryfy ulgowej dla osób, które nagminnie ją przekraczają.

6 marca bieżącego roku skrajną nieodpowiedzialnością wykazał się kierujący samochodem marki Dodge, który przekroczył dozwoloną prędkość aż o 56 km/h. Mężczyzna uzyskał prędkość 126 km/h na odcinku drogi, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 70 km/h.

Za taką jazdę przepisy kodeksu wykroczeń przewidują grzywnę w kwocie 1500 złotych i 13 punktów karnych. W wyniku sprawdzenia historii popełnonych wykroczeń drogowych przez kierującego pojazdem dodge w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że wykroczenie rozpatrywane będzie pod kątem przekroczenia prędkości w warunkach tzw. recydywy. Oznacza to, że kierujący musi się liczyć z grzywną 2 razy większą, w tym wypadku w wysokości 3000 złotych.

Jak to jest z tą recydywą? Wyjaśniamy:

Popełnienie wykroczenia z pewnych kategorii dwukrotnie w ciągu dwóch lat, skutkuje podwójną kwotą mandatu.
Zastosowanie podwójnej kwoty grzywny występuje w przypadku najbardziej poważnych wykroczeń, skutkujących znacznym, wysokim zagrożeniem bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Pamiętajmy, że wspólnie tworzymy bezpieczeństwo. Obojętnie, czy na drodze znajdujemy sie w roli kierowcy, pieszego czy też rowerzysty- wszyscy jesteśmy zobowiązani do przestrzegania przepisów i wzajemnego szacunku wobec innych uczestników ruchu.


źródło: KMP Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy