Strażacy ewakuowali nieprzytomnego mężczyznę z pożaru

Region, Bielsko-Biała, Na sygnale, Wiadomości, 15.02.2024 11:40,
Do pożaru doszło w czwartek nad ranem.
Strażacy ewakuowali nieprzytomnego mężczyznę z pożaru
Cztery zastępy straży pożarnej gasiły w czwartek (15.02) pożar, który powstał w jednej z kamienic przy ulicy Jana Sobieskiego w Bielsku-Białej. W zdarzeniu został ranny 66-letni mężczyzna.

Do pożaru doszło w czwartek nad ranem - przed godziną czwartą.


- Kiedy strażacy przybyli na miejsce zdarzenia w budynku panowało silne zadymienie na parterze, dwóch lokatorów opuściło budynek przed przybyciem jednostek i nie wymagały pomocy medycznej. Działania strażaków polegały na wprowadzeniu ratowników z aparatami powietrznymi wraz z linią gaśniczą do środka budynku. Przed jednym z mieszkań strażacy znaleźli nieprzytomną osobę, którą natychmiast ewakuowano na zewnątrz budynku, gdzie została przekazana obecnemu na miejscu Bielskie Pogotowie Ratunkowe i zabrana do szpitala. Następnie ratownicy udali się do palącego się mieszkania na parterze. Ustalono, że pożarem objęte jest wyposażenie mieszkania (wersalka i meble). Po ugaszeniu, przeszukano mieszkanie pod kątem osób poszkodowanych - brak dodatkowych osób - informuje st. kpt. Paweł Nycz, KM PSP w Bielsku-Białej.

W międzyczasie prowadzono ewakuację z sąsiednich mieszkań: mieszkanie nr 2 - na parterze (2 osoby). Ze względu na zadymioną klatkę schodową, lokatorów z mieszkań na poddaszu ewakuowano za pomocą drabiny mechanicznej przez okno dachowe (łącznie 5 osób, w tym dwójka dzieci).


Wszystkie ewakuowane osoby zostały przebadane przez Bielskie Pogotowie Ratunkowe - nie wymagały hospitalizacji. Dalsze czynności polegały na wyniesieniu na zewnątrz spalonego wyposażenia. Wraz z prowadzonymi pracami uruchomiona została wentylacja mechaniczna w celu oddymienia ciągów komunikacyjnych.

Działania zakończono o godz. 06:01. Przyczynę pożaru ustala obecna na miejscu zdarzenia policja.

źródło: PSP Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy