Złote Gody w bielskim ratuszu. Prezydent wręczył medale

Region, Bielsko-Biała, MAGAZYN, Wiadomości, 25.01.2024 13:41,
24 stycznia w sali sesyjnej bielskiego Ratusza prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski spotkał się z małżonkami, którzy przeżyli wspólnie co najmniej 50 lat.
Złote Gody w bielskim ratuszu. Prezydent wręczył medale

Prezydent złożył małżonkom-jubilatom gratulacje i życzenia oraz odznaczył ich Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Do życzeń składanych jubilatom przyłączyli się również duchowni - proboszcz rzymskokatolickiej parafii Opatrzności Bożej ks. kanonik Andrzej Mojżeszko i proboszcz parafii ewangelickiej w Białej ks. Robert Augustyn.

Medale i gratulacje z okazji 50-lecia wspólnego życia odebrały pary: Janina i Jan Barteczkowie, Zofia i Aleksander Bochenkowie, Halina i Wojciech Bonarowie, Zofia i Jan Chrobakowie, Elżbieta i Stanisław Czyżowie, Mieczysława i Stanisław Ferugowie, Maria i Roman Gąsiorowie, Kornelia i Piotr Herdowie, Krystyna i Edward Honkiszowie, Zofia i Jan Jóskow, Zofia i Tadeusz Kopanieccy, Genowefa i Wincenty Kubisowie, Elżbieta i Marian Kocurowie, Barbara i Zygmunt Kudrowie, Krystyna i Kazimierz Kużdżałowie, Krystyna i Andrzej Lachowie, Stanisława i Krzysztof Mandauowie, Maria i Jan Marszałkowie, Urszula i Edward Maturowie, Wanda i Jan Muchowie, Anna i Adam Pękalowie, Janina i Edward Pudełkowie, Danuta i Mieczysław Ślozowscy, Maria i Leszek Tomalakowie, Wanda i Leszek Ufnalowie, Małgorzata i Henryk Wilaszkowie.

60 lat wspólnego życia świętowali Wanda i Stanisław Kózkowie, Maria i Rafał Krzyszkowscy, Olga i Herbert Malcherowie, Krystyna i Rudolf Sołtyskowie, Władysława i Zygmunt Cieleccy, Leokadia i Roman Knieciowie.

Krystyna i Józef Gaworowie obchodzili 65-lecie pożycia małżeńskiego.

Urząd Stanu Cywilnego w Bielsku-Białej przypomina, że pary zamieszkałe na terenie Bielska-Białej, których 50. rocznica ślubu przypada w ciągu najbliższego półrocza, mogą zgłaszać ten fakt do USC. Jubileusz należy zgłosić osobiście. Dodatkowe informacje można uzyskać pod nr 33 4701213, 33 4701211. Zgłoszenie jubileuszu umożliwi wszczęcie procedury zmierzającej do nadania Medalu za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.


źródło: UM Bielsko-Biała, fot. Paweł Sowa / Wydział Prasowy UMBB

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy