Zatrzymano sprawcę usiłowania zabójstwa policjanta

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 25.01.2024 13:38,
Mężczyzna zaatakował policjanta siekierą.
Zatrzymano sprawcę usiłowania zabójstwa policjanta

W środę, 24 stycznia 2024 r. z niderlandzkiego Biura SIRENE do BMWP KGP wpłynęła informacja o poszukiwaniach Europejskim Nakazem Aresztowania obywatela Polski Grzegorza Józefa H. Śledztwo wykazało, że 9 czerwca 2020 r. w Hoofddrop, poszukiwany usiłował odebrać życie funkcjonariuszowi miejscowej policji poprzez zaatakowanie go siekierą. Z uwagi na charakter sprawy oraz fakt, że ww. poszukiwany może stanowić realne zagrożenie dla życia i zdrowia osób będących w jego otoczeniu.


Po sprawdzeniu baz danych i uzyskaniu prawdopodobnego miejsca pobytu poszukiwanego pracownik Wydziału Wsparcia Poszukiwań BMWP KGP niezwłocznie zawiadomił Wydział Wywiadu Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach oraz Wydział Poszukiwań i Identyfikacji Osób Biura Kryminalnego KGP.

W wyniku zleconych czynności, dzięki szybkiej reakcji pracowników BMWP KGP, przy ścisłej współpracy policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Żywcu oraz Oficerów Kontaktowych Wydziału Wywiadu Kryminalnego w Katowicach, poszukiwany został zatrzymany 24 stycznia br. o godzinie 16:20 przez funkcjonariuszy KPP w Żywcu na terenie miejscowości Ostre w miejscu zamieszkania. W wyniku sprawnie przeprowadzonych działań funkcjonariuszy KPP w Żywcu poszukiwany nie stawiał oporu w czasie zatrzymania.

O zatrzymaniu poinformowano stronę niderlandzką. Dokumentację dotyczącą zatrzymania wraz z kopią Europejskiego Nakazu Aresztowania przesłano do jednostki dokonującej zatrzymania, Prokuratury Okręgowej w Bielsku-Białej, WWK KWP w Katowicach oraz Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Biura Kryminalnego KGP.

źródło: KPP Żywiec, BMWP KGP

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy