Nowy sprzęt w bielskim Szpitalu Pediatrycznym

Region, Bielsko-Biała, MAGAZYN, Wiadomości, 15.01.2024 12:53,
Pół miliona zł kosztowało nowe urządzenie medyczne, o które wzbogaciło się wyposażenie Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej. Będzie ono wykorzystywane podczas operacji umożliwiając kontrolowanie ich przebiegu.
Nowy sprzęt w bielskim Szpitalu Pediatrycznym
Rozstrzygnięto przetarg i zakupiono nowe ramię C RTG dla bloku operacyjnego. Zastąpi ono mocno awaryjne 17-letnie urządzenie. Zakup był tym bardziej uzasadniony, że bielski "pediatryk", kierując się potrzebami małych pacjentów, zwiększył liczbę planowych zabiegów operacyjnych, gdyż spora ich część była w niedalekiej przeszłości odraczana z powodu pandemii.

Nowe ramię C RTG kosztowało 499 500 zł, z czego 323 500 zł to środki z dotacji z budżetu Powiatu Bielskiego oraz z gmin: Czechowice-Dziedzice, Jaworze, Bestwina, Buczkowice, Jasienica, Porąbka, Wilamowice, Wilkowice i Kozy, 119 500 zł to finansowe wsparcie udzielone przez Powszechny Zakład Ubezpieczeń S.A., 50 000 zł wsparcie ze strony miasta Bielska-Białej, a 6 500 zł to środki własne szpitala.

- Na przestrzeni ostatnich lat obserwujemy znaczący wzrost urazów u dzieci wymagających interwencji operacyjnej. Dlatego ramię C RTG bez wątpienia stanowi ważną część wyposażenia naszego bloku operacyjnego, gdzie wykonywane są procedury z zakresu ortopedii i traumatologii. Sprzęt ten pozwala na wykonywanie zdjęć dowolnego obszaru ciała pacjenta znajdującego się na stole operacyjnym, umożliwiając tym samym kontrolę przebiegu i wyniku operacji w dowolnym momencie. Ramię C RTG, którego dotąd używaliśmy, miało już swoje lata, stąd decyzja o jego wymianie na obecne, nowsze oraz lepsze jakościowo urządzenie - mówi lekarz Mirosław Harężlak, ordynator Oddziału Chirurgii Dziecięcej oraz zastępca dyrektora szpitala do spraw lecznictwa.

źródło: Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej/M.Fritz

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy