Skazani na prace społeczne za podpalenie placu zabaw

Region, Na sygnale, Wiadomości, 29.12.2023 14:25,
Do zdarzenia dosżło pod koniec wakacji.
Skazani na prace społeczne za podpalenie placu zabaw

Sprawa podpalenia placu zabaw w Jasienicy przy ul. Szkolnej zbulwersowała okolicznych mieszkańców. Straty w wyniku podpalenia oszacowano na kwotę nie mniejszą niż 35.000 złotych na szkodę Urzędu Gminy w Jasienicy. Zdecydowane działania funkcjonariuszy Zespołu ds. Przestępczości Nieletnich Wydziału Kryminalnego KMP w Bielsku-Białej, doprowadziły ich ostatecznie do podejrzanych w tej sprawie - dwójki nieletnich, bo zaledwie 14-letniej dziewczyny i 16-letniego chłopca.

Ostatecznie przedstawiono im zarzut z art. 288 § 1 kodeksu karnego, który penalizuje niszczenie lub uszkodzenie cudzej rzeczy.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego Sąd nie miał wątpliwości co do sprawstwa nieletnich. Na mocy przepisów ustawy o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich zobowiązał ich do wykonania prac społecznych w wymiarze 20 godzin oraz 15 godzin, odpowiednio dla chłopca i dziewczyny, w okresie 4 miesięcy na rzecz Urzędu Gminy Jasienica.

żródło: KMP Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy