Oszukiwał mężczyzn szukających miłości w internecie

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 24.04.2024 09:16,
Pomysłowość oszustów nie zna granic. Tak było i w tym przypadku. Bielscy policjanci zatrzymali w Bydgoszczy oszusta, który, podając się za kobiety będące w potrzebie materialnej, oszukał dziesiątki mężczyzn na łączną kwotę ponad dwustu tysięcy złotych. 38-latek został już tymczasowo aresztowany...
Oszukiwał mężczyzn szukających miłości w internecie
Swój przestępczy proceder w sieci, mężczyzna rozpoczął pod koniec 2022 roku. Żerował nie tylko na portfelu, ale również na uczuciach i emocjach osób szukających miłości w wirtualnym świecie. Miejscem działania podejrzanego była platforma randkowa, na której wprowadzał pokrzywdzonych w błąd co do swojej tożsamości. Podawał się tam bowiem za kobiety potrzebujące pomocy materialnej. W ciągu niespełna dwóch lat, zdołał oszukać szukających miłości mężczyzn na kwotę ponad dwustu tysięcy złotych.

Podejrzany często zmieniał miejsce pobytu, co utrudniało możliwość szybkiego zlokalizowania mężczyzny. Bielscy mundurowi namierzyli go ostatecznie w Bydgoszczy, gdzie zlokalizowali podejrzanego w jednym z hoteli. Mężczyzna został zatrzymany i przetransportowany do Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej, gdzie policjanci przeprowadzili z jego udziałem czynności procesowe.


Następnie doprowadzono mężczyznę do prokuratury, celem przesłuchania. Wobec zatrzymanego Sąd Rejonowy w Bielsku-Białej, na wniosek prokuratora, zdecydował o środku zapobiegawczym w postaci tymczasowego aresztowania na dwa miesiące. Teraz o dalszym losie mężczyzny zdecyduje sąd.

Z uwagi na skalę oszustw i działanie w warunkach recydywy, mężczyźnie grozi o wiele surowsza kara, niż przewidywane przez kodeks za oszustwo 8 lat więzienia.

Przykład i sposób działania podejrzanego, doskonale ilustrują, jak często informacje w wirtualnym świecie mogą być manipulowane przez przestępców. Dlatego też apelujemy o ostrożność, zanim powierzymy komuś w internecie swoje pieniądze bądź uczucia.

źródło: KMP Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy