Tak minęły święta na drogach

Region, Bielsko-Biała, Na sygnale, Wiadomości, 02.04.2024 13:54,
Od Wielkiej Soboty do Poniedziałku Wielkanocnego na bielskich drogach doszło do 15 kolizji drogowych i jednego wypadku drogowego. Policjanci zatrzymali 2 nietrzeźwych kierujących oraz 8 po użyciu alkoholu.
Tak minęły święta na drogach

W służbę podczas świątecznego weekendu każdego dnia zaangażowani byli policjanci z drogówki, prewencji oraz służb kryminalnych. Czuwali oni nad bezpieczeństwem ruchu drogowego oraz mieszkańców regionu i osób, które odwiedziły w tym czasie Podbeskidzie. W Święta na drogach regionu doszło do 15 kolizji drogowych oraz 1 wypadku drogowego, w którym ranny został nietrzeźwy kierujący motocyklem sprawca wypadku.

A jeśli mowa o alkoholu to w trakcie świąt policjanci przeprowadzili prawie czterysta kontroli pojazdów, przebadali nieco ponad 2400 kierujących na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Mundurowi ujawnili dwóch nietrzeźwych kierujących oraz ośmiu po użyciu alkoholu. Do działań zaangażowanych było 85 policjantów z ruchu drogowego.

Policjanci w trakcie Świąt zabezpieczali mecze, w tym mecz BTS II Rekord Bielsko-Biała - ROW 1964 Rybnik, który odbył się na stadionie w Wapienicy przy ul. Jaworzańskiej. Drugie spotkanie zabezpieczane przez bielskich mundurowych odbyło się na stadionie miejskim pomiędzy Podbeskidzie Bielsko-Biała – Bruk-Bet Termalica. Zwycięstwa w spotkaniach drużynowych naszych piłkarzy połączyły się ze wzorowo przeprowadzonymi zabezpieczeniami imprez sportowych, w trakcie których nie odnotowano incydentów.

W trakcie Świąt policjanci zatrzymali 5 osób poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości. Mundurowi mieli również „pełne ręce roboty” w kwestii zdarzeń kryminalnych. Odnotowano około dwudziestu przestępstw kryminalnych. Funkcjonariusze zatrzymali łącznie pięciu obywateli Ukrainy, którzy na terenie prywatnej posesji pobili swojego krajana. Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej udzielili pomocy Niemieckiej Policji w trakcie poszukiwań za zaginionym polskim obywatelem.

To były pracowite Święta Wielkanocne dla policjantów. Niestety w dalszym ciągu nie brakuje kierowców, którzy decydują się wsiąść za kierownicę pomimo spożytego wcześniej alkoholu.
Pamiętajmy, że wspólnie tworzymy bezpieczeństwo. Obojętnie, czy na drodze znajdujemy się w roli kierowcy, pieszego czy też rowerzysty- wszyscy jesteśmy zobowiązani do przestrzegania przepisów i wzajemnego szacunku wobec innych uczestników ruchu.

źródło: KMP Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy