Zatrzymany za włamanie i kradzież sprzętu za 20 tys. zł

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 06.03.2023 12:17,
Policjanci szybko ustalili i zatrzymali 29 - letniego włamywacza.
Zatrzymany za włamanie i kradzież sprzętu za 20 tys. zł
28 lutego 2023 roku policjanci z Komisariatu Policji w Czechowicach-Dziedzicach otrzymali informację o tym, że w okresie od 24.02.2023 do 27.02.2023 nieustalony sprawca, po uprzednim zerwaniu kłódki dostał się do pomieszczenia znajdującego się na terenie dworca PKP w Czechowicach-Dziedzicach przy Placu Wolności, w którym znajdował się różnego rodzaju sprzęt budowlany należący do firmy wykonującej prace na terenie kolei.


Z wnętrza pomieszczenia zniknęły elektronarzędzia w postaci młotowiertarek, wkrętarek, szlifierek kątowych oraz ładowarek akumulatorów. Łączną wartość strat oszacowano na prawie 20 tys. zł.

Mundurowi szybko ustalili sprawcę. W miniony piątek policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej, zatrzymali włamywacza w miejscu jego zamieszkania. Jak się okazało, po dokonanym przeszukaniu część skradzionego sprzętu posiadał w mieszkaniu. 29-latek usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem w warunkach recydywy. Za przestępstwo to grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

źródło: KMP Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy