reklama

Kiedy doszło do zanieczyszczenia wody? Oświadczenie spółki Aqua

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, MAGAZYN, Wiadomości, 03.04.2023 12:37,
Zarząd bielskiej spółki Aqua wydał oświadczenie dotyczące terminu awarii, której skutkiem było zanieczyszczenie wody w części sieci wodociągowej Bielska-Białej.
Kiedy doszło do zanieczyszczenia wody? Oświadczenie spółki Aqua

Poniżej publikujemy treść oświadczenia w całości:

W związku z pojawiającymi się w przestrzeni publicznej informacjami jakoby do awarii, której skutkiem było zanieczyszczenie wody w części sieci wodociągowej Bielska-Białej, doszło już w poniedziałek 27 marca br. Zarząd AQUA S.A. oświadcza, że informacje te są nieprawdziwe.

Źródłem zanieczyszczenia wody była zmodernizowana magistrala z Wapienicy. Została ona uruchomiona w środę 29 marca br. W związku z tym nie jest możliwe, by przed tym terminem ktokolwiek na terenie miasta mógł odczuwać skutki awarii.

Pierwsze sygnały od mieszkańców o zanieczyszczonej wodzie otrzymaliśmy niespełna półtorej godziny po uruchomieniu magistrali. Po tych sygnałach została ona natychmiast wyłączona z użytkowania. Jednocześnie rozpoczęliśmy akcję informowania mieszkańców miasta o awarii za pośrednictwem lokalnych mediów.

Pracownicy spółki od razu podjęli także działania związane z przepłukiwaniem sieci, które cały czas są prowadzone.

Zapewniam, że robimy wszystko co w naszej mocy, by rozwiązać tą trudną dla bielszczan sytuację.

Prezes Zarządu
Krzysztof Michalski

Wiceprezes Zarządu
Henryk Wysogląd

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy