Mały bohater odznaczony

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, MAGAZYN, Na sygnale, Wiadomości, 27.03.2023 15:13,
Strażacy podkreślają, że chłopiec wykazał się wzorową i bohaterską postawą.
Mały bohater odznaczony


27 marca miała w Komendzie Miejskiej PSP w Bielsku-Białej odbyło się miejsce uroczyste spotkanie a z okazji wręczenia promes na zakup samochodów ratowniczo-gaśniczych dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu m. Bielska-Białej, powiatu bielskiego, cieszyńskiego, pszczyńskiego i żywieckiego; przyznania odznaki Komendanta Głównego PSP „Iuvenis Forti" oraz podsumowania działalności komendy za rok 2022.

Pierwszym punktem spotkania było wręczenie odznaki Komendanta Głównego PSP „Iuvenis Forti” 10-letniemu chłopcu z Czechowic-Dziedzic, który zaalarmował służby podczas pożaru budynku mieszkalnego w dniu 4 lutego 2023r.

Tego dnia o godzinie 14:39 operator WCPR przyjął zgłoszenie o pożarze w budynku mieszkalnym mieszczącym się w Czechowicach-Dziedzicach przy ulicy Polnej od dziesięcioletniego dziecka Wojciecha Turek.


Chłopiec wykazał się wzorową i bohaterską postawą, bezpośrednio przyczyniając się do uratowania życia i mienia znacznej wartości. Dzięki dużemu opanowaniu w niebezpiecznej sytuacji, chłopiec natychmiast i we właściwy sposób powiadomił służby ratunkowe o pożarze, wskazując dokładnie operatorowi miejsce zdarzenia. Warto podkreślić, że było to jedyne zgłoszenie o zaistniałym zdarzeniu.

Dzięki postawie 10-latka, dyżurny stanowiska kierowania niezwłocznie zadysponował zastępy. W wyniku rozpoznania stwierdzono, że doszło do pożaru w wyniku zwarcia instalacji elektrycznej.

Odznaka Komendanta Głównego PSP „Iuvenis Forti”. Jest to odznaczenie przyznawane młodym ludziom, którzy swoją wzorową – godną do naśladowania postawą przyczynili się do uratowania życia i zdrowia innych osób. To symboliczne odznaczenie jest ukłonem w kierunku dzieci i młodzieży, dla których wartością w życiu jest także pomoc innym.źrodło: PSP Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy