Strażacy pomagają w dostarczeniu wody dla bielszczan

Region, Bielsko-Biała, Na sygnale, Wiadomości, 31.03.2023 08:56,
Sieciowa woda w obiektach przy kilku bielskich ulicach woda nie nadaje się do użytku.
Strażacy pomagają w dostarczeniu wody dla bielszczan
Od czwartku (30.03) od godz. 11.00 strażacy państwowej i ochotniczej straży pożarnej dostarczają wodę pitną dla mieszkańców Bielska-Białej z rejonu, gdzie doszło do zanieczyszczenia sieci wodociągowej.

Kontener do wody pitnej z Pszczyny, a także dwie cysterny o pojemności 25 tyś litrów z Dąbrowy Górniej i Koniecpola stacjonują w rejonie ulicy Chełmońskiego i Siemiradzkiego, a także przy starostwie powiatowym. Strażacy pomagają wszystkim potrzebującym.


Ponadto strażacy z jednostek ochotniczych straży pożarnych z terenu Bielska-Białej dostarczają od wczoraj wodę osobom, które nie były w stanie same podejść do beczkowozów. W tym celu jeździli ulicami miasta i przez megafon przekazywali komunikat o możliwości dostarczenia wody bezpośrednio do mieszkań. Rozdawano wodę w 5 i 1,5 litrowych pojemnikach.
Od czwartku w akcję jest zaangażowanych rotacyjnie 25 zastępów straży pożarnej z Bielska-Białej, w tym cysterny i zbiornik.

Przypomnijmy: w czwartek bielski sanepid poinformował, że woda nie jest zdatna do spożycia w obiektach przy ulicy Orzeszkowej, Wałachowej, Zofii Kossak-Szczuckiej oraz Skośnej w Bielsku-Białej. Woda nie może być także używana do higieny osobistej.

źródło: PSP Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy