Odpowie za napaść na policjantów

Region, Bielsko-Biała, Na sygnale, Wiadomości, 24.03.2023 11:23,
Bielscy policjanci wystąpili do prokuratury, by ta skierowała do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztu wobec 46-letniego mężczyzny, który użył broni gazowej wobec interweniujących mundurowych.
Odpowie za napaść na policjantów
W środę (22.03) po godzinie 13.00 policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej zauważyli na parkingu przed jednym z centrów handlowych przy ul. Bohaterów Monte Cassino samochód marki Citroen, w którym przebywał mężczyzna odpowiadający rysopisowi osoby poszukiwanej celem odbycia kary pozbawienia wolności.


Kiedy stróże prawa podeszli do samochodu mężczyzna nie reagował na ich polecenia, był nerwowy i pobudzony. Podczas podjętej czynności legitymowania, a następnie próby zatrzymania 46-latek uderzył drzwiami samochodu jednego z interweniujących policjantów , po czym wyjął przedmiot przypominający broń palną, którą wycelował w mundurowych, oddając dwa strzały w stronę jednego z nich.

Okazało się, że użyty przedmiot to broń gazowa w związku z czym policjant nie doznał żadnych obrażeń. 46-latek natychmiast został obezwładniony i zatrzymany.
Agresor stanie dziś przed prokuratorem, gdzie usłyszy zarzuty czynnej napaści na funkcjonariuszy Policji, naruszenia ich nietykalności cielesnej oraz wywierania wpływu na podjęte przez nich czynności służbowe.

Jeszcze dziś Sąd Rejonowy w Bielsku-Białej ma podjąć decyzję o zastosowaniu wobec podejrzanego najsurowszego z możliwych środków zapobiegawczych - tymczasowego aresztu. 46-latkowi grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

źródło: KMP Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy