Ciężarówka z nielegalnym tytoniem za 3 mln zatrzymana na DK1

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 16.03.2023 08:52,
Funkcjonariusze śląskiej Krajowej Administracji Skarbowej zatrzymali do kontroli samochód dostawczy, w której przewożone były nielegalne artykuły tytoniowe o czarnorynkowej wartości 3 mln zł.
Ciężarówka z nielegalnym tytoniem za 3 mln zatrzymana na DK1

Do zdarzenia doszło podczas kontroli na drodze krajowej DK1. Zatrzymany przez funkcjonariuszy Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Katowicach 48-letni kierowca nie posiadał żadnych dokumentów przewozowych, które wskazywałyby pochodzenie przewożonego towaru. Odmówił także udzielenia informacji o przewożonym towarze.

W środku samochodu funkcjonariusze znaleźli 20 kartonów tytoniu do palenia luzem. Kartony te nie posiadały naniesionych znaków akcyzy ani żadnych oznaczeń.

Towar został skierowany do magazynu depozytowego Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Katowicach, w którym ustalono, że łączna waga wyrobów akcyzowych wynosi ponad 3 tony. Szacunkowa wartość rynkowa zatrzymanego towaru to blisko 2,5 mln zł. Gdyby towar trafił na rynek, skarb państwa straciłby prawie 3 mln zł.

Kierowcy za przewóz wyrobów akcyzowych stanowiących przedmiot czynu zabronionego grozi kara grzywny, kara pozbawienia wolności do lat 3 lub obie te kary łącznie.

źródło: slaskie.kas.gov.pl

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy