Policyjny pościg za obywatelami Syrii, którzy nielegalnie przekroczyli granicę

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 14.03.2023 16:24,
Policjanci z żywieckiej drogówki, po pościgu, zatrzymali samochód, w którym przewożonych było dziewiętnastu obywateli Syrii.
Policyjny pościg za obywatelami Syrii, którzy nielegalnie przekroczyli granicę
W miniony czwartek tuż przed 6.00 policjanci z żywieckiej drogówki pełnili służbę w Sopotni Wielkiej. W pewnym momencie zauważyli kierującego renaultem traffic i dali mu sygnał do zatrzymania się. Ten jednak zignorował go i zaczął uciekać. Policjanci rozpoczęli pościg. Podczas trwającej ucieczki kierowca łamał przepisy ruchu drogowego i stwarzał zagrożenie na drodze. Gdy policjanci zatrzymali samochód, okazało się, że za kierownicą siedział obcokrajowiec.


Wewnątrz pojazdu znajdowało się 19 osób, również obcokrajowców. Wszyscy zostali zatrzymani i przekazani funkcjonariuszom Placówki Straży Granicznej w Bielsku-Białej, którzy wykonywali z nimi dalsze czynności procesowe.

Jak ustalili, wszyscy byli obywatelami Syrii i przebywali na terenie naszego kraju nielegalnie. Pojazdem kierował ich rodak, 19-latek. Mężczyzna próbował zarobkowo przewieźć nielegalnych migrantów do krajów Europy Zachodniej. Usłyszał zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, organizowania nielegalnego przekraczania granicy oraz niezatrzymania się do kontroli. 19-latek został tymczasowo aresztowany. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara nawet 8 lat więzienia.

Pozostałym osobom przedstawiono zarzut nielegalnego przekroczenia granicy przy użyciu podstępu, za co grozi kara nawet 3 lat więzienia.źródło: KPP Żywiec

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy