Zanieczyszczenie rzeki w Bielsku-Białej

Region, Bielsko-Biała, Na sygnale, Wiadomości, 08.03.2023 08:08,
Zanieczyszczenie rzeki w Bielsku-Białej

We wtorek (7.03) po południu bielska straż pożarna została wezwana do zanieczyszczenia rzeki Białej na wysokości ul. Stefanii Sempołowskiej 59 w Bielsku-Białej. Stwierdzono tam śnięcie ryb.

- Po przyjeździe na miejsce, strażacy potwierdzili zanieczyszczenie na rzece oraz śnięte ryby. Działania ratowników polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz próbie ustalenia rodzaju substancji. Strażacy zbadali pH substancji przy pomocy papierków wskaźnikowych, pH w okolicy 12. Przy pomocy papierków do substancji ropopochodnych nie stwierdzono substancji ropopochodnej. Nie udało się jednoznacznie ustalić rodzaju substancji. Następnie strażacy przy pomocy korka pneumatycznego przepływowego dokonali uszczelnienia wycieku. Po konsultacji z przedstawicielką Wód Polskich dokonano rozcieńczenia substancji nagromadzonej w okolicy miejsca wycieku. Miejsce zdarzenia zostało przekazane przedstawicielowi z Wód Polskich, celem dalszej kontroli miejsca zdarzenia - informuje Komenda Miejska PSP w Bielsku-Białej.

źródło: PSP w Bielsku-Białej.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy