Obywatel Gruzji odpowie za jazdę po pijaku bielskimi ulicami

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 20.03.2023 14:28,
Bielska policja informuje, że tego typu zdarzeń z udziałem naszych sąsiadów zza wschodniej granicy jest coraz więcej.
Obywatel Gruzji odpowie za jazdę po pijaku bielskimi ulicami

Policjanci z Komisariatu Policji II w Bielsku-Białej w sobotę około godz. 2:10 patrolując al. Armii Krajowej, zauważyli osobowego opla, jadącego nadmierną prędkością. Stróże prawa rozpoznali kierowcę tego samochodu już we wcześniejszych podejmowanych wobec niego czynności, w związku z prowadzeniem pojazdu w stanie nietrzeźwości, dlatego też postanowili zatrzymać pojazd do kontroli przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych.

Kierowca jednak nie miał zamiaru się zatrzymać i zaczął uciekać. Pościg trwał aż do skrzyżowania ulicy Warszawskiej z ulicą Kwiatkowskiego, gdyż w tym miejscu kierowca stracił panowanie nad pojazdem, uderzając jego bokiem w słup sygnalizacji świetlnej oraz latarnię.

Okazało się, że kierowca 26-letni obywatel Gruzji prowadził pojazd, mając 2,5 promila alkoholu w organizmie, a ponadto przewoził tym samochodem dwie pasażerki. Policjanci zatrzymali kierującego. Po wytrzeźwieniu obcokrajowcowi został przedstawiony zarzut za niewykonanie polecenia zatrzymania pojazdu, narażenie pasażerów na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu oraz prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości.

Postępowanie w tej sprawie prowadzą śledczy z Komisariatu Policji II w Bielsku-Białej. Gruzinowi grozi kara 5 lat pozbawienia wolności.

Bielska policja informuje, że tego typu zdarzeń z udziałem naszych sąsiadów zza wschodniej granicy jest coraz więcej.

źródło: KMP Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy