Pirat drogowy zatrzymany przez bielską grupę SPEED

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 12.04.2023 14:10,
Zatrzymany 20-letni kierowca miał prawo jazdy od zaledwie 4 miesięcy.
Pirat drogowy zatrzymany przez bielską grupę SPEED
W niedzielne świąteczne popołudnie funkcjonariusze grupy SPEED z Wydziału Ruchu Drogowego bielskiej komendy, patrolowali drogę K-1, na odcinku między Bielskiem-Białą a Czechowicami-Dziedzicami, radiowozem wyposażonym w videorejestrator.


W pewnym momencie mundurowi zauważyli pojazd marki BMW poruszający się z dużą prędkością. Kierujący tym pojazdem za nic miał ograniczenie prędkości obowiązujące na tym odcinku drogi. Wykonany przez policjantów pomiar wykazał prędkość 151 km/h, czyli o 81 km/h szybciej niż zezwalają na to przepisy.

Mundurowi niezwłocznie przystąpili do zatrzymania tego kierującego. Okazał się nim 20-letni mieszkaniec powiatu pszczyńskiego, który miał prawo jazdy zaledwie od 4 miesięcy. W trakcie kontroli okazało się, że nie jest to jego pierwsze tak znaczące przekroczenie prędkości, bowiem kilka dni wcześniej został już ukarany mandatem za przekroczenie prędkości w przedziale od 41 do 50 km/h.

Niedzielna kontrola zakończyła się dla 20-latka mandatem karnym w wysokości 5 000 złotych oraz 15 punktami karnymi. Policjanci zastosowali bowiem przepisy o tzw. recydywie. Od 17 września 2022 roku kierujący, który w ciągu dwóch lat zostanie zatrzymany ponownie za to samo wykroczenie, zapłaci podwójną wysokość mandatu.

źródło: KMP Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy