reklama

Zamieszanie z alertem RCB w Bielsku-Białej. Prezydent przeprasza

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Polityka, Wiadomości, 04.04.2023 13:05,
Prezydent Bielska-Buiałej Jarosław Klimaszewski wydał oświadczenie w tej sprawie.
Zamieszanie z alertem RCB w Bielsku-Białej. Prezydent przeprasza

Poniżej zamieszczamy treść oświadczenia prezydenta Bielska-Białej:

Szanowni Mieszkańcy Bielska-Białej!

W związku z przekazywanymi przez Urząd Miejski i przeze mnie osobiście informacjami o odmowie skorzystania z Alertu RCB w trakcie awarii sieci wodociągowej w części Bielska-Białej chciałbym oświadczyć, że informacje te były oparte o raport przygotowany przez Wydział Zarządzania Kryzysowego. Wynikało z niego jednoznacznie, że mimo podjętych prób wykorzystania rządowego systemu powiadamiania mieszkańców odmówiono nam jego użycia. Dlatego posłużyliśmy się wszelkimi innymi możliwymi kanałami informacji, w tym Regionalnym Systemem Ostrzegania.

Wiele wskazuje na to, że przedstawiony mi przez Wydział Zarządzania Kryzysowego przebieg rozmów ze służbami wojewody w znaczący sposób rozmija się ze stanem faktycznym. W konsekwencji komunikaty dotyczące Alertu RCB opublikowane przez bielski samorząd wprowadziły Państwa w błąd.

Jest mi bardzo przykro z tego powodu i chciałbym Państwa serdecznie przeprosić.

Jednocześnie informuję, że wystąpiłem do służb wojewody z prośbą o udostępnienie nagrań z rozmów telefonicznych dotyczących możliwości użycia przez bielski samorząd Alertu RCB, aby w pełni wyjaśnić tą sprawę.

Do czasu uzyskania rzetelnych i prawdziwych danych zawiesiłem w wykonywaniu obowiązków służbowych naczelnika Wydziału Zarządzania Kryzysowego.

Prezydent Miasta Bielska-Białej
Jarosław Klimaszewski

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy