Prezydent Bielska-Białej wydał oświadczenie

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Polityka, Wiadomości, 12.04.2023 13:13,
Ciąg dalszy sprawy niewykorzystania Alertu RCB podczas awarii sieci wodociągowej w Bielsku-Białej.
Prezydent Bielska-Białej wydał oświadczenie

Prezydent Bielska-Białej wydał w tej sprawie oświadczenie:

"Szanowni Mieszkańcy Bielska-Białej! Jestem Państwu winien wyjaśnienia dotyczące niewykorzystania Alertu RCB podczas awarii sieci wodociągowej w naszym mieście.

Dziś w siedzibie Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach przesłuchałem nagrania z rozmów telefonicznych pomiędzy Wydziałem Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej a służbami wojewody, które dotyczyły tej właśnie sprawy.

Ze strony Urzędu Miejskiego rozmowy prowadził naczelnik Wydziału Zarządzania Kryzysowego. Podczas kilku połączeń telefonicznych otrzymał on m.in. informacje, że Alert RCB nigdy nie był wykorzystywany lokalnie i nigdy nie używano go do informowania o tego typu awariach, jaka miała miejsce w Bielsku-Białej. Te wiadomości zinterpretował jako brak możliwości skorzystania z rządowego systemu.

Co ważne, naczelnik nie wycofał wniosku o skorzystanie przez bielski samorząd z Alertu RCB, ponieważ formalnie takiego wniosku nie złożył.

Nie zmienia to faktu, że przekazana mi przez naczelnika, a następnie rozpowszechniona informacja nie mówiła o przeciwwskazaniach dotyczących wykorzystania Alertu RCB, ale o odmowie jego użycia. Był to błąd komunikacyjny, który nie powinien się wydarzyć. Dlatego – jak informowałem przed kilkoma dniami – zawiesiłem w obowiązkach służbowych naczelnika Wydziału Zarządzania Kryzysowego.

Dzisiaj, mając już pełną wiedzę na temat wydarzeń z końca marca, postanowiłem przywrócić naczelnika do pracy. Podejmując taką decyzję, kierowałem się całokształtem jego działań na tym stanowisku, w tym m.in. jego ogromnym zaangażowaniem na rzecz uchodźców wojennych z Ukrainy, którzy trafili w ubiegłym roku do naszego miasta, a także właściwą postawą podczas wszystkich innych zadań realizowanych w czasie awarii magistrali wodociągowej.

Byłbym nieuczciwy, gdybym w ocenie naczelnika Wydziału Zarządzania Kryzysowego wziął pod uwagę jedynie incydent związany z Alertem RCB, a pominął jego rzetelne i profesjonalne działania w innych sprawach i sytuacjach.

Jednocześnie bardzo dziękuję Panu Wojewodzie i jego służbom za możliwość odsłuchania nagrań, a także za bardzo dobrą współpracę podczas awarii sieci wodociągowej w Bielsku-Białej.

Prezydent Miasta Bielska-Białej
Jarosław Klimaszewski"

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy