Po świętach ruszy rozbiórka mostu na Sole

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Gospodarka, Wiadomości, 04.04.2023 16:20,
Po świętach wielkanocnych – 17 kwietnia ma ruszyć rozbiórka mostu tymczasowego na rzece Soła w centrum Porąbki.
Po świętach ruszy rozbiórka mostu na Sole

Kierowcy będą jeździli objazdem – przez zaporę. Nowa przeprawa, po której będzie można poruszać się bez żadnych ograniczeń w ruchu i tonażu ma być gotowa w przyszłym roku. Wykonawca ma czas do listopada 2024 r.

- Cieszę się, że możemy informować już o konkretach, ponieważ zabiegi o tę inwestycję i jej finansowanie trwały długo i nie obyło się bez komplikacji. Będą utrudnienia, za które przepraszam mieszkańców, ale inaczej się nie da. Wiemy, jak ważne to przedsięwzięcie dla komunikacji na styku 2 województw: śląskiego i małopolskiego - mówi starosta bielski Andrzej Płonka. Samorządowiec dodaje, że staraniem wójta gminy Porąbka na czas utrudnień będą dodatkowe kursy komunikacji publicznej.

Na Sole powstanie stalowy most o jednoprzęsłowym ustroju łukowym o długości 129 m. Został on zaprojektowany na najwyższą klasę obciążenia taborem samochodowym. Jezdnia ma mieć szerokość 8 m, po obu stronach będą 2-metrowe chodniki. Przebudowane zostaną także zjazdy. Umowa z wykonawcą – warszawską spółką została podpisana 1 grudnia zeszłego roku, plac budowy przekazany został 2 tygodnie później.

Zadanie „Rozbiórka tymczasowej przeprawy mostowej i budowa nowego mostu na rz. Soła wraz z przebudową połączenia drogowego z DW 948 i drogami powiatowymi 4480S i 1456S w miejscowości Porąbka” to koszt ponad 43 mln zł. Środki zewnętrzne pochodzą z rządowych programów” „Mosty dla regionów” i Polskiego Ładu. To ok. 38 mln zł. Reszta to pieniądze z budżetu powiatu.

M.Fritz / Powiat Bielski

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy