Woda w Bielsku-Białej nadaje się już do spożycia

Region, Bielsko-Biała, Gospodarka, Wiadomości, 01.04.2023 20:00,
Dobre informacje dla mieszkańców Bielska-Białej.
Woda w Bielsku-Białej nadaje się już do spożycia
Woda nadaje się do spożycia na terenie całego miasta Bielska-Białej – taką decyzję wydał 1 kwietnia Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Bielsku-Białej. Wcześniej w bielskim Ratuszu odbyło się kolejne posiedzenie sztabu kryzysowego pod kierownictwem prezydenta miasta Jarosława Klimaszewskiego. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele wszystkich służb mundurowych, Sanepidu oraz reprezentanci spółki AQUA.

Od kilku dni problemy z jakością wody występowały w części miasta. Problem dotyczył ok. 40 tys. osób. Mieszkańcy musieli korzystać z wody z beczkowozów.W uzasadnieniu sobotniej decyzji sanepidu czytamy, że "po analizie wyników badań laboratoryjnych, analizie całości danych i informacji dotyczących przedmiotowej sprawy, zapoznaniu się z wyjaśnieniami uzyskanymi od przedsiębiorstwa wodno-kanalizacyjnego AQUA S.A. oraz po przeprowadzeniu oceny bezpieczeństwa zdrowotnego konsumentów Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Bielsku-Białej uznał, że ustały przesłanki do stwierdzenia braku przydatności wody do spożycia w sieci wodociągowej na terenie Bielska-Białej, dostarczanej przez AQUA"

Natomiast spółka AQUA nadal zaleca, aby - w przypadku wystąpienia obcego zapachu wody - płukać sieć wewnętrzną instalacji wodociągowej do chwili wymiany wody oraz ustąpienia uciążliwości zapachowych. Informacje dotyczące niewłaściwego zapachu należy zgłaszać do spółki pod bezpłatny nr telefonu 994.

źródło: UM Bielsko-Biała, foto: pixabay

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy