Nie ma pieniędzy na wypłaty dla pracowników szpitala!

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Gospodarka, Wiadomości, 11.02.2021 11:40, red
Powiat bielski udział lecznicy 1 mln zł pozyczki.
Nie ma pieniędzy na wypłaty dla pracowników szpitala!

Jak informuje bielskie Starostwo Powiatowe, sytuacja w Szpitalu Pediatrycznym w Bielsku-Białej nie zmieniła się - pracownicy nadal nie mają wypłaty za styczeń. W czwartek rano, Powiat Bielski udzielił szpitalowi pożyczki na ten cel w wysokości 1 mln zł.

- Bielski szpital podpisał aneks z NFZ, zgadzając się na nowe warunki finansowania placówki. Była to jedyna droga, aby starać się o zaliczkę z funduszu i w ten sposób zdobyć środki na wynagrodzenia. Umożliwiła to zmiana w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia, która została wprowadzona w tym tygodniu. Szpital złożył wniosek o zaliczkę, ale operacji nie udało się przeprowadzić w związku z wadliwym systemem NFZ. W tej sytuacji starosta bielski Andrzej Płonka zdecydował o uruchomieniu 1 mln pożyczki dla placówki. Pracownicy Szpitala Pediatrycznego otrzymają wypłaty za styczeń, jednak co z kolejnymi miesiącami? Byt placówki nadal jest zagrożony - czytamy w komunikacie bielskiego starostwa.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy