Nie tylko odzież. Co można zakupić w sklepach BHP?

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Gospodarka, Wiadomości, 07.12.2020 09:44, ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Sklepy BHP specjalizują się w sprzedaży artykułów wspierających bezpieczeństwo i higienę pracy. Najczęściej kojarzone są jako miejsce, w którym zakupić można odzież roboczą, jednak warto zaznaczyć, że ich asortyment obejmuje także pełną gamę innych produktów do wyboru. Co oferuje sklep BHP?
Nie tylko odzież. Co można zakupić w sklepach BHP?

Odzież BHP – robocza i ochronna

Najczęściej sklep BHP jest wybierany wtedy, gdy konieczne jest zakupienie odzieży roboczej, a także odzieży ochronnej dla pracowników. Zgodnie z przepisami BHP, pracodawca ma obowiązek wyposażyć swoich pracowników w niezbędną odzież, która będzie stanowiła ochronę przed zagrożeniami występującymi na ich stanowisku pracy. Odzież robocza jest stosowana wtedy, gdy zagrożenia na stanowisku pracy są mniejsze, natomiast ochronna wtedy, gdy są one wyższe, jednak czasami terminy odzieży roboczej i ochronnej stosowane są zamiennie.

W szerokim asortymencie sklep z odzieżą BHP może zaoferować swoim klientom produkty jak:

 • spodnie robocze – ogrodniczki i spodnie do pasa

 • kurtki i bluzy robocze

 • kamizelki ochronne

 • kombinezon robocze

 • zestawy robocze na lato i na zimę

Obuwie robocze i ochronne BHP

W asortymencie sklepów BHP można znaleźć także pełną gamę obuwia roboczego i ochronnego BHP, które powinno być dopasowane specjalnie do konkretnych wymogów na danym stanowisku pracy. Najczęściej sklep z odzieżą BHP może zapewnić wtedy klientom dostęp do produktów jak: trzewiki i półbuty, kalosze, sandały BHP. Producenci oferują zarówno obuwie męskie, jak i damskie BHP.


Środki ochrony indywidualnej

Na wielu stanowiskach pracy konieczne jest stosowanie środków ochrony indywidualnej, które mają na celu obniżenie niebezpieczeństwa na danym stanowisku pracy. Zaliczane są do nich między innymi:

 • środki ochrony rąk – rękawiczki robocze

 • środki ochrony słuchu – zatyczki, słuchawki

 • środki ochrony głowy – kaski, czapki, czepki

 • środki ochrony oczu – gogle, okulary

 • środki ochrony dróg oddechowych – maseczki, maski, aparaty

 • środki ochrony stosowane na wysokości – szelki zabezpieczające

Wyposażenie PPOŻ – przeciwpożarowe

Warto też zaznaczyć, że sklepy BHP często oferują swoim klientom szeroki asortyment artykułów przeciwpożarowych, między innymi są to gaśnice oraz odpowiednie oznakowanie stosowane w budynkach. Ponadto w sklepach BHP na klientów czeka innego rodzaju asortyment, na przykład mogą być to różne tablice, plansze oraz znaczki BHP, detergenty i inne środki czystości, środki dezynfekcyjne.

Obecnie wiele sklepów tego typu działa również internetowo, dlatego zamówienia można składać w nich również online.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy