Panorama doczeka się kapitalnego remontu

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Gospodarka, Wiadomości, 28.10.2021 14:00,
Powstały w 1936 basen kąpielowy „Panorama” zostanie zrewitalizowany.
Panorama doczeka się kapitalnego remontu

Bielskie kąpielisko „Panorama” do 1950 r. było jednym z najnowocześniejszych otwartych pływalni w Europie. W 1939 r. odbywały się ostatnie przedwojenne XVIII mistrzostwa Polski z występującą wtedy rekordzistką Polski na 100 m stylem dowolnym Gertrudą Dawidowicz, której podobiznę w postaci rzeźby można zobaczyć do dnia dzisiejszego przy wejściu do Panoramy.

Obiekt posiada nieckę sportową o wymiarach 50x50 metrów i głębokości od 1,1 do 4,4 oraz nieckę rekreacyjną o wymiarach 50x30 metrów i głębokości do 1,4 metra.
Znajduje się tam również zjeżdżalnia oraz trybuny na 1000 miejsc.

Najbardziej charakterystycznym elementem jest wieża do skoków.

Od kilku lat basen jest nieczynny.

W planach jest wielka modernizacja tego obiektu. Inwestycja ma pochłonąć ok. 40 mln zł, z czego 25 mln będzie stanowić dotacja z rządowego programu 'Polski Ład".

Remont miał być kompleksowy - niecki basenowe miały zmienić swoje oblicze, z wyłożonych kafelkami na takie ze stali nierdzewnej. Wyremontowana miała być również wieża do skoków, tereny przybasenowe oraz stacja uzdatniania wody.

foto: Paweł Sowa / UM Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy