Punkt spisowy w CH Gemini Park

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Gospodarka, Wiadomości, 10.08.2021 12:25, fot. Emilia Klejmont/Wydział Prasowy UMBB
Od 6 sierpnia w Centrum Handlowym Gemini Park przy ul. Leszczyńskiej 20 działa punkt spisowy.
Punkt spisowy w CH Gemini Park

Udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 w Bielsku-Białej jeszcze łatwiejszy i bardziej dostępny. Od 6 sierpnia w Centrum Handlowym Gemini Park przy ul. Leszczyńskiej 20 działa bowiem punkt spisowy. To miejsce, gdzie każdy może spełnić spisowy obowiązek. Rachmistrz czeka tam na mieszkańców w każdy piątek i sobotę sierpnia w godzinach od 11.00 do 18.00.

Punkt spisowy mieści się na parterze centrum handlowego. O tym, że takie miejsce było potrzebne, świadczy fakt, że tylko w ciągu pierwszych kilku minut jego funkcjonowania, do rachmistrza spisowego ustawiała się kolejka.

- Serdecznie państwa zapraszamy do spisania się. Liczymy się dla Bielska-Białej, liczymy się dla Polski. Wszystkie państwa dane są szczególnie chronione, ich bezpieczeństwo jest priorytetowe, a przetwarzać je będą tylko podmioty określone w ustawie – mówiła podczas otwarcia punktu naczelnik Wydziału Spraw Obywatelskich i Przedsiębiorczości Magdalena Chodyniecka.

– Przychodząc do punktu spisowego warto mieć ze sobą dokument tożsamości i wiedzę na temat tego, jak wyglądają nasze zasoby mieszkaniowe, kto w nich mieszka, jaki jest mniej więcej metraż poszczególnych pomieszczeń. Natomiast nie potrzeba jakiegoś szczególnego przygotowania. Wystarczy nam wiedza z dnia codziennego – dodała.

W Bielsku-Białej liczba osób do spisu wynosi 169.756. W chwili obecnej liczba spisanych to 82.904, co stanowi 48,84 procent osób do spisu.

źródło: UM Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy