W Bielsku-Białej powstają nowe mieszkania TBS

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Gospodarka, Wiadomości, 22.10.2021 13:30, fot. Bielsko-Bialskie Towarzystwo Budownictwa Społ
Nabór najemców nowych mieszkań w czerwcu 2022 roku zorganizuje miasto. Zasiedlenie mieszkań planowane jest na listopad tego samego roku.
W Bielsku-Białej powstają nowe mieszkania TBS

Coraz bliżej nowych mieszkań w ramach społecznego budownictwa czynszowego w Bielsku-Białej. Nowy budynek Bielsko-Bialskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego sp. z o.o. przy ul. Stefana Batorego rośnie jak na drożdżach. Wkrótce ostatnia, piąta kondygnacja zostanie przykryta stropem.

Jak informuje prezes BBTBS Ewa Kamińska, prace na budowie idą zgodnie z harmonogramem.

- Z końcem października tego roku planowane jest zakończenie prac konstrukcyjnych w zakresie stanu surowego i przykrycie budynku stropem ostatniej piątej kondygnacji. Obecnie trwają wewnętrzne prace murarskie ścian działowych pomieszczeń, montaż instalacji: wodno-kanalizacyjnej, deszczowej i elektrycznej – mówi E. Kamińska. – Kolejnym etapem będzie montaż stolarki okiennej, warstw izolacyjnych dachu oraz prowadzone będą prace tynkarskie wewnątrz budynku – dodaje prezes.

Budynek za ponad 9 mln zł, zgodnie z umową z wykonawcą, będzie gotowy w październiku 2022 roku. 3.917.000 zł na jego budowę pochodzi z bezzwrotnych środków zewnętrznych z Funduszu Dopłat i Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa.

Przy ul. Stefana Batorego powstaje 30 mieszkań o zróżnicowanej strukturze i wielkości – od 37 do 69 metrów kwadratowych, do tego piwnice i winda. Każde z mieszkań zostanie wykończone pod klucz – w środku będą panele i płytki, zlewozmywaki, kuchenki, sanitariaty. Wokół bloku powstaną drogi wewnętrzne, parkingi, nowe nasadzenia.

Nowe mieszkania w ramach społecznego budownictwa czynszowego to oferta dla osób o średnich dochodach. Założenie jest takie, aby w Bielsku-Białej pozostali ludzie młodzi, aby chcieli w tym mieście mieszkać, pracować, zakładać swoje rodziny; więc to propozycja przede wszystkim dla absolwentów, priorytetowo będą traktowane zawody medyczne. Na pewno przyszły najemca musi być przede wszystkim mieszkańcem Bielska-Białej i nie może posiadać tytułu prawnego do innego lokalu mieszkalnego na terenie naszego miasta.

Nabór najemców nowych mieszkań w czerwcu 2022 roku zorganizuje miasto. Zasiedlenie mieszkań planowane jest na listopad tego samego roku.

źródło: UM Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy