Zmiany w działaniu sygnalizacji świetlnych w Bielsku-Białej

Region, Bielsko-Biała, Gospodarka, Wiadomości, 14.04.2020 13:46,
Zmiany w działaniu sygnalizacji świetlnych w Bielsku-Białej

Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej reaguje na informacje o pojazdach poruszających się po mieście z niedozwoloną prędkością. Sygnały o takich pojazdach pochodzą z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej.

Z uwagi na te informacje i zmniejszone natężenie ruchu, a także aby poprawić bezpieczeństwo pozostałych uczestników ruchu drogowego, 10 kwietnia MZD wyłączył koordynację między sygnalizacjami świetlnymi objętymi Inteligentnym Systemem Transportowym (ITS). Dotyczy to odcinków od skrzyżowania ulic Warszawska – Eugeniusza Kwiatkowskiego – Sarni Stok do skrzyżowania ulic Partyzantów – al. gen. Władysława Andersa – gen. Bora-Komorowskiego oraz od skrzyżowania ulic 3 Maja – Zamkowa – Wzgórze przez skrzyżowanie ulic Żywiecka – Lwowska – ks. Stanisława Stojałowskiego – Lipnicka do skrzyżowania ulic Lwowska – Krakowska.

Wyłączenie koordynacji między sygnalizacjami ITS ma również usprawnić wjazd na skrzyżowania z podporządkowanych ulic – skróci to czas oczekiwania na zielone światło. MZD nie wyklucza wprowadzenia kolejnych zmian. Na razie nadal będzie obserwował ruch, analizował jego natężenie oraz programy sygnalizacji.

źródło: UM Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy