Akcja bielskiej policji na drogach

Region, Bielsko-Biała, Na sygnale, Wiadomości, 13.01.2023 09:24,
Bielska drogówka prowadziła w czwartek na drogach miasta i powiatu działania pn. „Bezpieczny pieszy”
Akcja bielskiej policji na drogach
Bielski ruch drogowy cyklicznie prowadzi działania pn. „Bezpieczny pieszy” mające na celu poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego. W ramach działań policjanci zwracają szczególną uwagę na wszelkie wykroczenia w ruchu drogowym, które wpływają na bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów. Szczególnym nadzorem obejmują rejony skrzyżowań oraz przejść dla pieszych. Zwracają uwagę również na zachowanie kierujących pojazdami w stosunku do pieszych i rowerzystów oraz bacznie przyglądają się czy piesi nie łamią przepisów ruchu drogowego.

W czwartek w trakcie trwania działań w godzinach od 6 do 22 stróże prawa ujawnili 182 wykroczenia, w tym 43 popełnione przez niechronionych uczestników ruchu. Głównymi przyczynami popełnianych przez nich wykroczeń było przechodzenie w miejscu niedozwolonym oraz niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej.

źródło: KMP Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy