Potrącenie na przejściu dla pieszych

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 04.01.2023 09:34,
Bielscy policjanci wyjaśniają okoliczności i przyczyny wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj na skrzyżowaniu ulicy Beskidzkiej z ulicą Górską w Szczyrku.
Potrącenie na przejściu dla pieszych

Do wypadku doszło we wtorek (3.01), około godziny 14.10 na oznakowanym przejściu dla pieszych w Szczyrku, na skrzyżowaniu ulicy Beskidzkiej z ulicą Górską. Jak ustalili policjanci z bielskiej drogówki, 49-letnia kierująca suzuki będąc na skrzyżowaniu, wykonując manewr skrętu w lewo na oznakowanym przejściu dla pieszych, potrąciła 64-latkę.

Kobieta z obrażeniami głowy trafiła do szpitala. W transporcie uczestniczył śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Przyczyny i okoliczności tego wypadku ustalają bielscy śledczy.

- W związku z potrąceniem niechronionego uczestnika ruchu drogowego kolejny raz przypominamy, że kierujący mają swoje obowiązki, o których często zapominają. O wypadek z udziałem pieszych wtedy nie trudno. Pamiętajmy, że w każdym przypadku dojeżdżania do oznakowanego przejścia dla pieszych, czy też do skrzyżowania, powinniśmy zwolnić, zachować szczególną ostrożność i zwrócić uwagę na to, co dzieje się poza jezdną, a widząc pieszego przygotować się do jego wejścia na drogę. Tylko w ten sposób unikniemy niebezpiecznych zdarzeń. Jako kierujący mamy także obowiązek udzielić pierwszeństwa pieszemu podczas cofania, a także udzielić pierwszeństwa pieszemu przy wjeżdżaniu w drogę poprzeczną, jeżeli przechodzi on przez tę drogę - informuje bielska policja.

źródło: KMP Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy