Bielscy policjanci do monitorowania ruchu drogowego wykorzystują drona

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 02.11.2022 12:30,
Na ulicach Bielska-Białej i powiatu bielskiego służbę pełni zwiększona liczba policjantów z drogówki, prewencji i wydziałów kryminalnych.
Bielscy policjanci do monitorowania ruchu drogowego wykorzystują drona

Policjanci do monitorowania ruchu drogowego wykorzystują drona. Stróże prawa nie będą pobłażali sprawcom drogowych przestępstw i wykroczeń, w szczególności tych popełnianych przez i na szkodę niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Od 28 października trwa policyjna akcja "Wszystkich Świętych", w której uczestniczą policjanci wydziału ruchu drogowego, prewencji oraz pionu kryminalnego. W ciągu tych dni na bielskich drogach doszło do 2 wypadków drogowych i 44 kolizji. Policjanci zatrzymali 7 kierujących, którzy wsiedli za kierownicę po alkoholu.

Policyjne działania „Wszystkich Świętych” trwają 6 dni – od piątku od godziny 6 do dziś do godziny 20. Przez ten czas stróże prawa cały czas czuwają nad płynnością ruchu na większości ciągów komunikacyjnych, ale również patrolują okolice cmentarzy, dbając o mienie i bezpieczeństwo odwiedzających je osób.

Policjanci z drogówki ujawnili łącznie ponad 200 wykroczeń w ruchu drogowym, w tym prawie 100 dotyczyło przekroczenia dozwolonej prędkości. 7 kierowców straciło swoje uprawnienia do kierowania. Mundurowi przeprowadzili ponad 2700 kontroli stanu trzeźwości kierujących.

- Podczas trwania akcji nie otrzymaliśmy żadnych zgłoszeń dotyczących zakłócania spokoju, jak również policjanci nie podejmowali interwencji związanych z naruszeniem porządku publicznego w rejonach cmentarzy - informuje bielska policja

źródło: KMP Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy