Zmiany przy cmentarzach w Bielsku-Białej

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 27.10.2022 09:47,
Zmiany przy cmentarzach w Bielsku-Białej

Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej informuje, że w związku z dniem Wszystkich Świętych w rejonach niektórych cmentarzy w Bielsku-Białej będą wprowadzone zmiany organizacji ruchu. Zmiany będą funkcjonować od 28 października 2022 r. od godz. 20:00 do 2 listopada 2022 r. do godz. 20:00.

1. Cmentarz przy ul. Grunwaldzkiej
• ruch jednokierunkowy na ul. Wita Stwosza /od ul. Grunwaldzkiej do ul. Piastowskiej/ oraz na ul. Juliusza Kossaka /od ul. Piastowskiej do ul. Grunwaldzkiej/ • na ul. Wita Stwosza dopuszczony prawostronny postój przykrawężnikowy (parkowanie równoległe) • w dniu 1.11.2022 r. w godzinach od 8:00 do 20:00 uruchomione zostaną dodatkowe autobusy na wariantowej trasie przejazdu linii nr 7 kursujące w relacji Kamienica – Osiedle Kopernika przez ul. Grunwaldzką co 30 min. Autobusy będą obsługiwały przystanek Grunwaldzka Szpital /niedaleko głównego wejścia do cmentarza/.

2. Cmentarz przy ul. Cmentarnej
• ruch jednokierunkowy na Akademii Umiejętności /od ul. Cmentarnej do ul. Gabrieli Zapolskiej/

3. Cmentarz przy ul. Polnej
• obustronny zakaz zatrzymywania się na odcinku od wjazdu na parking przy cmentarzu do posesji nr 66.

4. Cmentarz komunalny przy ul. Karpackiej
• zakaz ruchu /z wyjątkiem mieszkańców/ na ul. Łuczników


• zakaz ruchu /bez wyjątków/ na ul. Karpackiej bocznej (była ul. Łamana)


• zakaz zatrzymywania się po prawej stronie ul. Działowej


• jednokierunkowy ruch okrężny na parkingach przy cmentarzu


• wjazd na parkingi z ul. Karpackiej wyłącznie na zasadzie skrętu w prawo/ od centrum miasta/ od Kamienicy zakaz skrętu w lewo


• wykluczenie postoju na placu przed cmentarzem


• w dniu 1.11.2022 r. autobusy linii nr 7 zostaną skrócone do relacji Kamienica – Wapienica Dzwonkowa.

W godzinach od 8:00 do 20:00 uruchomione zostaną dodatkowe autobusy na podstawowej trasie przejazdu linii nr 7 kursujące w relacji Kamienica – Wapienica Dzwonkowa co 30 minut. Dodatkowo w godzinach od 8:00 do 20:00 uruchomione zostaną dodatkowe autobusy na wariantowej trasie przejazdu linii nr 7 kursujące w relacji Kamienica – Osiedle Kopernika przez ul. Grunwaldzką co 30 min.

Ponadto w godzinach od 9:30 do 17:00 uruchomione zostają dodatkowe autobusy na skróconej trasie przejazdu linii nr 7 kursujące w relacji Piastowska Dworzec – Kamienica – Warszawska Dworzec co 15 minut. • w dniach 29.10 do 2.11.2022 r. zostanie uruchomiony dodatkowy przystanek przy ul. Karpackiej na wysokości cmentarza /w kierunku Kamienicy./ Miejsca postojowe dla osób niepełnosprawnych przewidziane są na górnym parkingu wzdłuż ogrodzenia cmentarza (istniejące 5 stanowisk), na parkingu przy drodze dojazdowej do budynku administracyjnego Zieleni Miejskiej oraz na dalszym odcinku tej drogi (istniejące miejsca postojowe).

Źródło: https://mzd.bielsko.pl/zmiany-w-organizacji-ruchu-w-rejonie-cmentarzy-w-zwiazku-z-dniem-wszystkich-swietych-3/

Organizacja może być zmieniona także na innych cmentarzach naszego regionu. Tego dnia nie jeździjmy „na pamięć”, ale zwracajmy uwagę na oznakowania oraz stosujmy się bezwzględnie do poleceń kierujących ruchem policjantów lub strażaków ochotników.

źródło: KMP Belsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy