Puchary i medale dla ciężarowców z Kóz

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Sport, Wiadomości, 24.10.2022 09:34, DK
To był niesamowity czas dla sportowców z Kóz i Stowarzyszenia Sportów Siłowych Benchpress.
Do 23 października trwały zmagania ciężarowców w ramach Mistrzostw Świata federacji GPC. Wydarzenie trwało aż 7 dni. 850 zawodników z 32 krajów prezentowało swoje umiejętności w podnoszeniu ciężarów. Gminę Kozy reprezentowały dwie zawodniczki oraz trzech zawodników.

Siostry Magda Szpila i Natalia Szpila oraz Wiesław Wróbel, Grzegorz Drewniany i Mariusz Wyrozębski.

Sportowcy zdobyli aż 4 złote medale, 1 srebrny i 1 brązowy oraz puchar. Mało tego - ustanowili kolejne dwa rekordy świata!

Natalia Szpila, kategoria teen 16-17 lat w wadze do 56kg, zdobyła złoty medal podnosząc 110kg i zajmując 4 miejsce w kategorii OPEN.

Magda Szpila, w wadze do 52 kg zdobyła mistrzostwo świata i rekord świata z wynikiem 131 kg.

Wiesław Wróbel (trener oraz dziadek Magdy i Natalii), w wadze do 100kg Masters, zdobył złoty medal z wynikiem 270 kg i tym samym pobił rekord świata.
Jest to jego 42 złoty medal na MŚ!

Grzegorz Drewniany startując w piątek w martwym ciągu w sprzęcie w OPEN zajął 3 miejsce z wynikiem 285 kg.

Mariusz Wyrozębski startował w wadze 140 kg, zdobył wicemistrzostwo świata z wynikiem 260kg.