Trwają szkolenia ratowników GOPR. Potężny śmigłowiec w akcji

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 18.10.2022 13:25, DK
Największy pozawojskowy śmigłowiec Sikorsky S-70 i Blackhawk wykorzystywany jest podczas szkolenia ratowników GOPR Beskidy.
Trwają szkolenia ratowników GOPR. Potężny śmigłowiec w akcji
Szkolenia z desantu i zjeździe na rolce ze śmigłowca oraz z przygotowania lądowiska, potrwają (o ile pogoda dopisze) do środy.

Od poniedziałku (17.10) do środy, ratownicy GOPR wspólnie z jednostkami specjalnymi, mają okazję trenować desant i zabezpieczanie lądowiska dla śmigłowców.

- Szkolimy się wspólnie z jednostkami specjalnymi. Są to szkolenia dla ratowników 1 oraz 2 stopnia. Jest to szkolenie na największym pozawojskowym śmigłowcu Sikorsky S-70 i Blackhawk. Często współpracujemy z Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym, a region w jakim działamy to wyzwanie dla każdego pilota i ratownika. Dochodzi tutaj często do bardzo poważnych wypadków, zwłaszcza na stokach narciarskich. Część szkolenia polega na desancie i zjeżdżaniu na rolce ze śmigłowca a część z przygotowania lądowiska dla śmigłowca, co jest bardzo istotne dla powodzenia akcji. Nasi najbardziej doświadczeni instruktorzy szkolą również jednostki specjalne - mówi Aleksander Karkoszka z Andrychowa, przewodnik psa i ratownik GOPR w grupie GOPR Beskidy


foto: GOPR Beskidy

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy