Niebezpieczny wandal z Bielska-Białej zatrzymany. Dostał dozór policyjny

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 13.10.2022 09:13,
Policjanci z bielskiej dwójki w dniu 29 września zatrzymali 30-letniego mieszkańca Bielska-Białej, który będąc pod wpływem alkoholu oraz środków odurzających dokonał zniszczeń w bloku przy ul. Sterniczej.
Niebezpieczny wandal z Bielska-Białej zatrzymany. Dostał dozór policyjny
W nocy 29 września br. dyżurny Komisariatu Policji II w Bielsku-Białej odebrał zgłoszenie o mężczyźnie, który wybija szyby wewnątrz bloku przy ul. Sterniczej w Bielsku-Białej. Jego zachowanie zasugerowało wystraszonym mieszkańcom, że może być on pod wpływem alkoholu lub środków odurzających.


Kiedy na miejsce dojechali stróże prawa ustalili, że sprawcą jest młody mężczyzna, który przemieszcza się po poszczególnych piętrach bloku, wybijając szyby w drzwiach klatki schodowej oraz windach, uszkadzając drzwi windowe oraz drzwi dymoszczelne. Po wejściu do korytarza bloku interweniujący policjanci zauważyli wychodzącego z windy bardzo pobudzonego mężczyznę. W ręku trzymał ostrą, metalową cześć drzwi, którą zaczął wymachiwać w ich stronę.

Mężczyzna był zakrwawiony, a na podłodze widoczne były wszędzie plamy krwi. Z uwagi na agresywne zachowanie wandala, który trzymanym przedmiotem w ręku cały czas próbował uderzyć stróżów prawa, policjanci obezwładnili 30-latka. Ten cały czas wyszarpywał się, kopał oraz próbował się wyswobodzić. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do pomieszczenia dla osób zatrzymanych Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej. Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że miał w organizmie prawie 2 promile alkoholu, a ponadto znajdował się pod wpływem środków odurzających. Straty, jakich dokonał, Beskidzka Spółdzielnia Mieszkaniowa wyceniła na kwotę nie mniejszą niż 8500 zł.

Po czasie spędzonym w policyjnym areszcie usłyszał zarzuty: uszkodzenia mienia, czynnej napaści na interweniujących policjantów oraz naruszenia nietykalności cielesnej jednego z nich. Za wszystkie te przestępstwa grozi mu kara nawet 10 lat pozbawienia wolności. Prokurator objął go policyjnym dozorem oraz zastosował poręczenie majątkowe.

źródło: KMP Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy