Złodziej i paser zatrzymani przez bielskich kryminalnych

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 17.10.2022 12:50,
Do pięciu lat więzienia grozi 19-letniemu bielszczaninowi, który dokonywał licznych kradzieży sklepowych na terenie Bielska-Białej i Czechowic-Dziedzic.

Złodziej i paser zatrzymani przez bielskich kryminalnych
10 października policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej zatrzymali na jednej z ulic w centrum miasta do kontroli pojazd, którego kierujący, 19-letni bielszczanin oraz 38-letni pasażer wykazywali silne zdenerwowanie.

Już po chwili okazało się, że zachowanie ich wynikało z faktu znajdującej się w bagażniku samochodu reklamówki z zawartością butelek z alkoholem. Kierujący potwierdził, że towar ten został przez niego skradziony w jednym z bielskich sklepów. Mężczyźni zostali zatrzymani.


Sprawą kradzieży zajęli się śledczy z Wydziału Kryminalnego tut. komendy, którzy w toku dokonanego przeszukania znaleźli w mieszkaniu 38-latka duże ilość nowej, markowej, jeszcze z metkami odzieży oraz perfumy. Mężczyzna potwierdził, iż towar ten zakupił od 19 – latka, wraz z którym został zatrzymany, mając świadomość tego, że przedmioty te pochodzą z przestępstwa.

W toku czynności ustalono również, iż 19-letni sprawca z dokonywanych na terenie Bielska-Białej i Czechowic-Dziedzic kradzieży, których systematycznie dokonywał już od września br. , uczynił sobie stałe źródło dochodu. Obecnie usłyszał osiem zarzutów z przestępstwa kradzieży na ponad 6 tysięcy złotych. Część odzyskanego mienia zostało już przekazane właścicielom. Drugi ze sprawców usłyszał trzy zarzuty paserstwa. Zarówno sprawcy kradzieży, jak i paserowi, którzy na swoim sumieniu mają dużo podobnych czynów oraz inne na biegu postępowania, za dokonane przestępstwa grozi teraz do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: KMP Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy