reklama

Małżeństwo ujęło nietrzeźwego kierowcę

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 12.10.2022 10:21,
28 – letni mieszkaniec powiatu bielskiego miał w organizmie 2,4 promila alkoholu.
Małżeństwo ujęło nietrzeźwego kierowcę
W niedzielę (9.10) tuż po godzinie 16 mieszkaniec Jawiszowic oraz jego żona jadąc ulicą Bielską w Jawiszowicach zwrócili uwagę na znajdującego się przed nim forda, którego kierowca wykonywał niebezpieczne manewry drogowe. Taka jazda slalomem sugerowała, że za kierownicą auta może znajdować się osoba nietrzeźwa. W związku z tym mężczyzna wyprzedził pojazd i zwalniając doprowadził do jego zatrzymania. Następnie podbiegł do forda, gdzie wyczuwając od kierowcy alkohol wyciągnął kluczyki ze stacyjki. W tym czasie jego żona powiadomiła Policję dzwoniąc na numer alarmowy 112.

Policjanci przejęli nietrzeźwego kierowcę, którym okazał się 28 – letni mieszkaniec powiatu bielskiego. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 2,4 promila alkoholu. Drogowy przestępca trafił do komisariatu Policji.


Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz kierowania oraz grzywna nawet do 60 tysięcy złotych.
Podziękowania za wzorową reakcję na przestępstwo.

- Na wyróżnienie i szczególne podziękowania zasługuje małżeństwo z Jawiszowic, którzy widząc zagrożenie ze strony nietrzeźwego kierowcy dokonali jego ujęcia. W ten sposób nie dopuścili aby drogowy przestępca kontynuując jazdę doprowadził do tragicznego w skutki zdarzenia.
Policjanci apelują o przestrzeganie przepisów, rozsądek oraz trzeźwość na drodze. Widzisz? Reaguj.
Apelujemy do kierowców, aby nigdy nie wsiadali za kierownicę po spożyciu alkoholu czy narkotyków. Natomiast osoby postronne, które widzą, że za kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa, prosimy o natychmiastową reakcję w postaci uniemożliwienia jazdy lub zgłoszenie telefonicznie na numer alarmowy 112.

- podkreślają policjanci.

źródło: KPP Oświęcim

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy