Policja zabezpieczyła mecz podwyższonego ryzyka. Kilka osób zatrzymano

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 17.10.2022 10:27,
Podbeskidzie grałO z Zagłębiem Sosnowiec.
Policja zabezpieczyła mecz podwyższonego ryzyka. Kilka osób zatrzymano
W sobotę 15 października liczne siły bielskich policjantów wraz z funkcjonariuszami z bielskiego Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji, katowickiego Oddziału Prewencji Policji oraz mundurowymi z komend z Żywca, Cieszyna i Sosnowca czuwały nad bezpieczeństwem podczas imprezy masowej podwyższonego ryzyka – meczem piłki nożnej pomiędzy TS Podbeskidzie a Zagłębiem Sosnowiec. Niestety nie obyło się bez incydentów.


Na stadion miejskim w Bielsku-Białej przybyło ok. 3,5 tys. kibiców.

Tuż po pierwszym gwizdku sędziego na trybunie zajmowanej przez sympatyków Podbeskidzia, po rozwinięciu flagi wielkoformatowej doszło do odpalenia materiałów pirotechnicznych.

- Oba te zachowania są niezgodne z prawem, w związku z czym przeprowadzone zostały czynności zmierzające do identyfikacji sprawców. Zgodnie z artykułem 59 ust. 1 Ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych, odpalenie materiałów pirotechnicznych jest przestępstwem, za które grozi kara grzywny, kara ograniczenia wolności albo kara pozbawienia wolności do lat 3. Ponadto w trakcie trwającego meczu służba ochrony organizatora ujęła, a następnie przekazała patrolom zabezpieczającym trzy osoby, które wniosły na teren imprezy masowej alkohol. Ujęte osoby popełniły wykroczenie określone w artykule 56 Ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych, za które grozi kara ograniczenia wolności albo grzywna nie niższa niż 2000 zł - informuje bielska policja.

Dodajmy, że mecz zakończył się remisem 2-2. Podbeskidzie zajmuje 8 miejsce w tabeli.

foto: KMP Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy