Zaproszenie na spacer z przyrodnikiem po Beskidzie Małym

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Kultura - Rozrywka, MAGAZYN, Wiadomości, 11.10.2022 11:27, INFORMACJA PRASOWA
Ustanowiony z polskiej inicjatywy przez Radę Europy Dzień Krajobrazu odbędzie się już 20 października. Z tej okazji Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Katowicach 22 października organizuje jesienny spacer po Beskidzie Małym pod przewodnictwem przyrodników i przy wsparciu Nadleśnictwa Bielsko. Spacer krajobrazowy jest częścią krajowych obchodów organizowanych przez Generalną Dyrekcję Ochrony Środowiska.
Zaproszenie na spacer z przyrodnikiem po Beskidzie Małym

Spacer po Beskidzie Małym będzie prowadzić od parkingu na Przełęczy Przebigek szlakiem do szczytu Gaiki i leśnymi ścieżkami drogą powrotną. Regionalne obchody zaplanowane zostały na sobotę 22 października.

- Zgodnie z tradycją organizujemy spacer krajobrazowy i tym razem przeniesiemy się na południe naszego regionu, gdzie będziemy oprowadzać uczestników po Beskidzie Małym - na terenie Parku Krajobrazowego Beskidu Małego oraz przy granicy obszaru Natura 2000. Spacer będzie okazją do podziwiania górskiego krajobrazu. Dzięki partnerstwu z Nadleśnictwem Bielsko poznamy leśne szlaki, co da sposobność do pełnego doświadczenia krajobrazu – podkreśla dr Mirosława Mierczyk Sawicka, Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Katowicach.

Prowadzący spacer – przyrodnicy z RDOŚ w Katowicach oraz leśnicy opowiedzą o walorach Beskidów i Parku Krajobrazowego, gatunkach roślin i zwierząt, w tym tych chronionych w ramach sąsiadującego obszaru Natura 2000. Trasa spaceru mierzy ok. 4 km, a jej przejście zajmie 1,5 godziny.

Spacer odbędzie się niezależnie od pogody, a udział jest bezpłatny. Dzięki łagodnej trasie w wydarzeniu mogą uczestniczyć zarówno bardziej doświadczeni, jak i początkujący górscy turyści.

Hasłem przewodnim tegorocznego Dnia Krajobrazu jest Krajobraz: doświadczam w pełni.

Osoby zainteresowane proszone są o zgłoszenie chęci udziału pod adresem [email protected] lub telefonicznie +48 420 68 28 do dnia 21 października.


źródło: Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Katowicach


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy