reklama

Nowe łóżka dla Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 04.10.2022 12:31, INFORMACJA PRASOWA
Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej otrzymał z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych 168 łóżek szpitalnych. Sprzęt jest wart ponad 1,2 mln złotych.
Nowe łóżka dla Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej

Łukasz Matlakiewicz, z-ca dyrektora ds. administracyjno technicznych Szpitala Wojewódzkiego podkreślił, że część łóżek w placówce jest już mocno wysłużona. - Mają po 20 lat. Trzeba je wymienić. Otrzymane łóżka mają materace przeciwodleżynowe, które są bardzo potrzebne w szpitalu. - powiedział dyrektor Matlakiewicz.

Sprzęt przekazany został w ramach prowadzonych przez Rządową Agencję Rezerw Strategicznych działań w celu zapobiegania, przeciwdziałania i zwalczania COVID-19 przez podmioty lecznicze z terenu województwa śląskiego.

W Szpitalu Wojewódzkim w Bielsku-Białej, w czasie największego nasilenia pandemii SARS-COV-2, w tym samym czasie przebywało na oddziałach covidowych prawie 200 pacjentów, chorych na Covid 19.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy