Sporo kolizji na drogach

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 04.10.2022 09:11,
Wcześnie zapadający zmrok, opady deszczu, mgła, mokra i śliska nawierzchnia, często leżące na jezdni liście mogą powodować utrudniania dla kierujących.
Sporo kolizji na drogach

Niekorzystne warunki atmosferyczne i krótszy dzień sprawiają, że piesi na drodze są słabo widoczni dla kierujących. Korzystanie z drogi, w zmieniających się warunkach drogowych, wymaga zwiększonej uwagi jej użytkowników.

Tylko poniedziałek przy niezwykle zmiennej deszczowej i wietrznej pogodzie na terenie miasta Bielsko-Biała oraz w powiecie bielskim policjanci bielskiej drogówki prowadzili czynności przy 27 zdarzeniach drogowych. Na szczęście obyło się bez poważniejszych wypadków, a zdarzenia zakwalifikowano jako kolizje, niektóre z nich spowodowały jednak spore utrudnienia w ruchu. Do najpoważniejszych zdarzeń i utrudnień doszło wczoraj popołudniu około godziny 14 tej na alei Andersa.

W pierwszym zdarzeniu na alei Andersa po godzinie 13-tej w okolicach skrzyżowania z ulicą Armii Krajowej uczestniczyły trzy pojazdy. Kierująca citroenem 52-latka nie zachowała odpowiedniej odległości pomiędzy pojazdami i doprowadziła do kolizji z fordem i audi. Do kolejnego zdarzenia drogowego na alei Andersa doszło przed godziną 14-tą w okolicach skrzyżowania z ulicą Sobieskiego, gdzie kierująca bmw 22 letnia kobieta nie dostosowała prędkości do panujących warunków na drodze, straciła panowanie nad prowadzonym pojazdem, uderzyła w barierę energochłonną i dachując wypadła z drogi.

Na szczęście nie doszło do poważniejszych obrażeń u kierującej. Kilkanaście minut później także na alei Andersa w tunelu wiodącym pod rondem hulanka doszło do najechania na tył pojazdu i kolizji, która spowodowała zamknięcie tunelu w kierunku Mazańcowic na blisko 2 godziny i znaczne ograniczenia w ruchu. Na miejscu policjanci z wydziału ruchu drogowego kierowali pojazdy objazdem przez rondo hulanka. Jak się okazało kierujący skodą 33-latek nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu i najechał na tył dostawczego peugeota, którym kierowała 46-latka. Na szczęście i w tym przypadku doszło jedynie do strat materialnych a kierujący nie odnieśli poważniejszych obrażeń.

źródło: KPP Żywiec

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy