Kierowca z zakazem i pod wpływem narkotyków zatrzymany

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 27.09.2022 12:51,
Policjanci z drugiego komisariatu zatrzymali 25-letniego mieszkańca powiatu żywieckiego, podejrzewanego o prowadzenie pojazdu pod wpływem narkotyków.
Kierowca z zakazem i pod wpływem narkotyków zatrzymany
W poniedziałek (26.09) po południu policjanci z Komisariatu Policji II w Bielsku-Białej w trakcie pełnionej służby zauważyli poruszający się jedną z bielskich ulic samochód marki Volkswagen, kierowany przez mężczyznę znanego policjantom z poprzedniego legitymowania, które wykazało, iż osoba ta posiada czynny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.


Policjanci postanowili zatrzymać pojazd do kontroli drogowej. Po ponownym sprawdzeniu 25-letniego mieszkańca w policyjnej bazie danych okazało się, że posiada on nadal sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Podczas rozmowy z policjantami kierowca zachowywał się nienaturalnie, był pobudzony oraz widoczne były u niego poszerzone źrenice. Stróże prawa zdecydowali poddać kierującego badaniu narkotesterem.

Podejrzenia okazały się słuszne, bowiem wynik badania wykazał, iż mężczyzna znajdował się pod wpływem amfetaminy.

25-latek został zatrzymany. Za jazdę pod wpływem środków odurzających i złamanie sądowego zakazu grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna. O jego dalszym losie zdecyduje niebawem prokurator.

źródło: KMP Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy