Rajd Wisły i utrudnienia na drogach

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, MAGAZYN, Na sygnale, Wiadomości, 27.09.2022 08:02,
W związku z organizacją 67. Rajdu Wisły, który potrwa od piątku do soboty, nastąpią utrudnienia w ruchu drogowym.
Rajd Wisły i utrudnienia na drogach

W związku z organizacją 67. Rajdu Wisły, wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym. Szczegółowe informacje dotyczące całego rajdu znajdą Państwo na stronie internetowej organizatora.


Policja apeluje o o zdrowy rozsądek i bezpieczne kibicowanie zmaganiom kierowców.

- Prosimy mieszkańców rejonów, przez które przebiega trasa odcinków specjalnych, o zaplanowanie wyjazdów i przyjazdów oraz podróży w taki sposób, aby uniknąć dróg wyłączonych z ruchu. Apelujemy również o zachowanie zdrowego rozsądku i niezbędnych zasad bezpieczeństwa podczas oglądania zmagań załóg biorących udział w rajdzie.

Bezwzględnie trzeba pamiętać, że pod żadnym pozorem nie wolno przechodzić przez trasę odcinka, a także wychodzić poza strefy wyznaczone taśmami. Dodatkowo nie wolno wjeżdżać na trasę odcinka samochodami ani innymi środkami transportu, nawet rowerami. Należy zadbać w szczególnej mierze o bezpieczeństwo dzieci oraz zwierząt domowych. Ważne jest również respektowanie wszystkich poleceń osób czuwających na bezpiecznym przeprowadzeniem rajdu.

W czasie zamknięcia dróg pamiętajmy o bezpieczeństwie innych. W razie pilnej potrzeby udzielenia pomocy medycznej, czy ratunkowej, prosimy o skontaktowanie się z najbliższym sędzią stojącym na zabezpieczeniu i poinformowanie go o takiej konieczności


- czytamy w komunikacie policji.


O zasadach bezpiecznego kibicowania można się dowiedzieć na stronie organizatora w zakładce Kibice.

Utrudnienia związane z rajdem szczegółowo są opisane na stronie organizatora w zakładce Mieszkańcy.


Utrudnienia:

PIĄTEK 30.09.2022
Rajd Wisły rozpocznie się w piątek 30 września odcinkiem testowym Ustroń Jaszowiec w godzinach 7.00-12.00. Wyłączone w tym czasie zostaną ulice Wczasowa i Turystyczna.

PIĄTEK 30.09.2022
W godzinach 14.00-21.00 zostanie wyłączony z ruchu odcinek specjalny Dobka-Partecznik i następujące ulice: Polańska - od skrzyżowania z ulicą Złocieni w kierunku Dobki, ulica Furmańska, ulica Tokarnia - do skrzyżowania z ulicą Bukową, ulica Kamienna, ulica Jarzębata, ulica 11 Listopada, ulica Partecznik, ulica Górnośląska, ulica Kamienna i ulica księdza Biskupa Juliusza Bursche.

PIĄTEK 30.09.2022
W godzinach 14.30-21.30 zostanie wyłączony z ruchu odcinek specjalny Kubalonka – od przystanku Wisła Czarne Wylengarnia, do skrzyżowania Czarne-Kubalonka i dalej ulicą Zameczek - do szczytu Kubalonki.

SOBOTA 1.10.2022
W godzinach 7.30-17.30 zostanie wyłączony ruch na trasie odcinka specjalnego Laliki – od parkingu przy Parafii Sól Kiczora, droga 1447S Rajcza-Zwardoń, Tarliczne, Urbańki, Madejka, Popręcinka, Kuśmierze, Pawliczne, Suche, koszuyówka, Berkówka, Kasperki i dalej wzdłuż S1.

SOBOTA 1.10.2022
W godzinach 8.00-18.00 zostanie zamknięty ruch na odcinku specjalnym Istebna – od przełęczy Koczy Zamek, ulica Żurkówka i dalej Zimna Woda, Gronik II, Zarastoka, Rastoka, Małałaczka, Jasiówka, Kościanowice, Bszostowe, Wojtosze, fragmentem drogi 2643S i dalej Wywóz, Olza.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy