Prawie 190 wykroczeń ujawnili policjanci podczas środowej akcji na bielskich drogach

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 29.09.2022 11:34,
Wczoraj na bielskich drogach zostały przeprowadzone działania pod hasłem „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”.
Prawie 190 wykroczeń ujawnili policjanci podczas środowej akcji na bielskich drogach
Policjanci zwracali szczególną uwagę na zachowania kierowców w stosunku do pieszych i rowerzystów, ale też bacznie przyglądali się, czy „niechronieni” nie łamali przepisów kodeksu drogowego. Mundurowi ujawnili blisko 190 wykroczeń.


Policjanci zaangażowani do działań ujawnili blisko 190 wykroczeń w ruchu drogowym. Prawie 140 wykroczeń popełnionych zostało przez kierujących pojazdami, a większość z tych naruszeń prawa to nieprzepisowe przejeżdżanie przejść dla pieszych. Ponad 50 wykroczeń popełnili "niechronieni".

Ich wykroczenia polegały głównie na przechodzeniu przez jezdnię w miejscach niedozwolonych lub na czerwonym świetle. Policjanci na sprawców wszystkich wykroczeń nałożyli 114 mandatów karnych i sporządzili 14 wniosków o ukaranie do sądu. W działaniach policjanci używali drona.

źródło: KMP Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy