Sporo uchybień na koncie 31-letniego kierowcy

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 20.10.2022 10:58,
Policjanci z Wydziału Prewencji bielskiej komendy zatrzymali 31-letniego mieszkańca Czechowic-Dziedzic, który nie dostosował się do polecenia zatrzymania pojazdu, w celu przeprowadzenia kontroli drogowej.
Sporo uchybień na koncie 31-letniego kierowcy
W poniedziałek wieczorem policjanci z bielskiej komendy patrolowali okolice Jasienicy, kiedy na jednej z ulic zauważyli samochód m-ki Renault. Postanowili zatrzymać pojazd do kontroli drogowej.


Po włączeniu sygnałów świetlnych i dźwiękowych kierujący pojazdem ani myślał się zatrzymywać. Widząc, sygnały policyjne przyspieszył i zaczął uciekać ulicami Jasienicy. Pościg jednak nie trwał długo, gdyż już po przejechaniu około 200 metrów policjanci skutecznie zatrzymali kierującego Renault, za którego kierownicą siedział młody mężczyzna. Po sprawdzeniu 31-latka z policyjnej bazie danych okazało się, że posiada on sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Dociekliwość policjantów wyraźnie denerwowała kierowcę, który sprawiał wrażenie, że ma coś jeszcze do ukrycia.

Chwilę później podczas dalszych czynności służbowych stróże prawa znaleźli w samochodzie na wycieraczce za fotelem kierowcy narkotyki. Młodzieniec tłumaczył się, iż jego decyzja o niezatrzymaniu była spowodowana tym, iż chciał pozbyć się woreczków z zawartością białego proszku wyrzucając je przez okno pojazdu. Okazało się, że w ujawnionych woreczkach znajdowała się nowa substancja psychoaktywna o wadze przeszło 14 gramów. Mundurowi dokonali zatrzymania mężczyzny, po czym trafił do pomieszczenia dla osób zatrzymanych bielskiej komendy.

Następnego dnia usłyszał zarzuty posiadania nowych substancji psychoaktywnych, kierowania pojazdem pomimo sądowego zakazu oraz niedostosowania się do polecenia zatrzymania pojazdu. Grozi mu za to kara pozbawienia wolności nawet 5 lat.

źródło: KMP Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy