reklama

Domowy agresor zatrzymany. Podczas interwencji groził policjantom

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 19.05.2020 08:56,
Mundurowi z Jasienicy zatrzymali 26-letniego mieszkańca powiatu bielskiego, który podczas podjętej wobec niego interwencji znieważył policjantów.
Domowy agresor zatrzymany. Podczas interwencji groził policjantom
Jak informuje bielska policja, do zdarzenia doszło w niedzielę tuż przed 23 w Międzyrzeczu Górnym. Policjanci zostali wezwani do awantury domowej wywołanej przez 26-latka. Nietrzeźwy agresor niszczył sprzęty domowe i wyzywał współmieszkańców. Kiedy jeden z członków rodziny starał się go uspokoić, 26-latek przeszedł do rękoczynów.


Wtedy rodzina wezwała interwencję mundurowych z Jasienicy. Kiedy do mieszkania weszli policjanci, agresor podjął nieudaną próbę ucieczki przez okno. Kiedy dowiedział się, że trafi do izby wytrzeźwień, zaczął wyzywać stróży prawa, rzucając w nich niewybrednymi obelgami. Gdy dotarło do niego, że nie uniknie konsekwencji awantury, którą wywołał, zaczął grozić policjantom zwolnieniem ze służby, powołując się na znajomości w samorządzie i resorcie sprawiedliwości. Chciał zastraszyć mundurowych, aby go wypuścili, stróże prawa pozostali jednak niewzruszeni. Agresywny mężczyzna został obezwładniony i zatrzymany. Badanie policyjnym alkomatem wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Zamiast do izby wytrzeźwień trafił zaś do policyjnego aresztu.

Nazajutrz został doprowadzony do Komisariatu Policji w Jasienicy. Tam usłyszał zarzuty znieważenia funkcjonariuszy w związku z podjętą przez nich wobec niego interwencją oraz stosowania bezprawnych gróźb, którymi chciał ich zmusić, aby go wypuścili wolno. Za te występki może spędzić więzieniu nawet 3 lata. Niebawem o jego dalszym losie zdecyduje bielski sąd.

źródło: KMP Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy