Oszustka zatrzymana. 40 osób zapłaciło jej za towar, którego nie wysyłała

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 08.03.2022 13:32,
Kobieta, za pomocą różnych portali internetowych, oferowała do sprzedaży zabawki i ubranka dziecięce, a po otrzymaniu wpłaty nie wywiązywała się z zamówienia.
Oszustka zatrzymana. 40 osób zapłaciło jej za towar, którego nie wysyłała

Policjanci z komisariatu w Węgierskiej Górce otrzymali informację o oszustwie, do którego miało dojść na jednym z portali internetowych. Internautka oferowała do sprzedaży ubranka dziecięce, a po otrzymaniu wpłaty, nie wysyłała opłaconego zamówienia.

Policjanci ustalili tożsamość sprzedającej. Okazało się, że jest to 26-letnia mieszkanka powiatu żywieckiego. Jak ustalili śledczy, kobieta, posługując się fikcyjnymi danymi osobowymi, na różnych portalach internetowych oferowała do sprzedaży zabawki oraz ubranka dziecięce. Po otrzymaniu wpłat za sprzedawane rzeczy, nie wysyłała ich kupującym. W ten sposób oszukała 41 osób z całej Polski.

Wartość wystawianych rzeczy wynosiła od kilkunastu do kilkuset złotych. 26-latka usłyszała już zarzuty. Za popełnione przestępstwo grozi jej kara do 8 lat więzienia.

źródło: KPP Żywiec

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy