Pijany kierowca jechał całą szerokością drogi

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 02.11.2023 12:19,
Okazało się, że 32-latek miał w organizmie blisko 2 promile alkoholu oraz zakaz kierowania pojazdami.
Pijany kierowca jechał całą szerokością drogi

We wtorek (31.10) w nocy yżurny żywieckiej komendy policji otrzymał informację o jadącym całą szerokością drogi fiacie doblo. Informację przekazała kierująca innym samochodem, która zauważyła niebezpieczną jazdę. Kobieta na bieżąco informowała dyżurnego, w jakim kierunku jedzie samochód, dzięki temu policjanci już po chwili zauważyli podejrzany pojazd.

Jak ustalili, za jego kierownicą siedział 32-letni mieszkaniec Żywca. Badanie alkomatem wykazało, że miał on w organizmie blisko 2 promile alkoholu. Dodatkowo miał sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. 32-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty. Za popełnione przestępstwa w więzieniu może spędzić nawet 5 lat.

- Po raz kolejny apelujemy o rozsądek i rozwagę za kierownicą. Pamiętajmy, że alkohol obniża koncentrację, spowalnia reakcję oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Tym samym uniemożliwia bezpieczne poruszanie się po drodze i często prowadzi do śmierci zupełnie przypadkowych osób. Dziękujemy świadkowi za odpowiednią reakcję - podkreślają żywieccy policjanci.

źrodło : KPP Żywiec

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy