Pijany kierowca zatrzymany dzięki interwencji świadka

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 20.12.2021 11:45,
Dzięki obywatelskiej postawie świadka policjanci z Kobiernic zatrzymali 40-latka, który prowadził osobowe renault, mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu.
Pijany kierowca zatrzymany dzięki interwencji świadka
Do zdarzenia doszło w niedzielę późnym popołudniem. Dyżurny kobiernickiego komisariatu został powiadomiony o jadącym ulica Krakowską osobowym renault, którego sposób prowadzenia wskazywał, że kierowca może być nietrzeźwy. Na miejsce natychmiast zostali skierowani mundurowi, którzy zatrzymali wskazany samochód do kontroli. Po sprawdzeniu siedzącego za kierownicą 40-latka policyjnym alkomatem okazało się, że miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Mężczyzna stracił prawo jazdy, a w związku ze stanem nietrzeźwości został doprowadzony do izby wytrzeźwień. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna. O jego dalszym losie zdecyduje niebawem prokurator.

źródło: KMP Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy